Arama
Filtreler
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Başarılı bir moda markası nasıl oluşturulur

Blog Arşivi
Başarılı bir moda markası nasıl oluşturulur

Online Moda Perakende Endüstrisi, özellikle lüks tarafta, iyi gidiyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz birkaç yılda Moda Operandi (46 milyon dolar), Nasty Gal (49 milyon dolar), ShoeDazzle (66 milyon dolar), BeachMint (75 milyon dolar) ve Gilt Group (236 milyon dolar) gibi moda perakende şirketlerine çok para yatırıldı. . Bu şirketlerin değerlemeleri şişmiş görünebilir, ancak bu şirketler net gelir akışı ve fiyat avantajının ötesinde bir değer önerisi sayesinde hızla büyüyor. Ancak Moda teknolojisindeki bazı şirketler başarılı bir şekilde daha fazla para toplayıp büyürken, hayatta kalmaya çalışan başka bir segment daha var. Bu işletmeler, tüketicinin medya tüketim davranışındaki değişime uyum sağlayamadıkları için durmaktadır.

İçerik, yeni sosyal para birimidir
Bugün, hayatımızın büyük bir kısmını bilgisayarımıza ve mobil ekranlarımıza bakarak, beynimizin işleyebileceğinden daha fazla bilgiyi emerek geçiriyoruz. Bu değişen modelin içerik keşfi ve tüketimindeki etkisi, özellikle moda endüstrisinde büyük. Bugün, paylaştığımız şeyiz ve bu, bireylerin ve markaların kimliklerini inşa eden şeydir. Yeni moda fikirlerinin ve ilhamlarının kaynağı olabilirseniz, moda da olabilirsiniz; insanlar sizi takip edecek ve sizden satın alacak. Küratörlü moda fırsatından yararlanmayı hedefleyen bir Moda girişimiyseniz, bu makale tam size göre. İnsanları eBay ve Amazon gibi büyüklerden uzaklaştırmak için nasıl benzersiz ve seçici olacağınızı öğreneceksiniz, ancak ölçeklenecek kadar geniş ve yine de lüks bir satın alma deneyimi sunacaksınız.

NastyGal, dijital odaklı moda markaları, kıyafetleri tüketiciye doğrudan yüksek brüt marjlarla, sabit perakende maliyetleri olmadan ve hepsinden önemlisi - Sosyal Medya nedeniyle düşük müşteri edinme maliyeti satan şirketlere bir göz atacağız. Bu şirketler önemli ölçüde farklı bir yaklaşım izleyerek yeni çağ İnternet neslini hedefliyor. İnternet'i neyin yönettiğine - "içerik" e hakim olarak moda perakendesini yeniden tanımladılar. Kıyafetten fazlasını satıyorlar, çevrimiçi moda deneyimi satıyorlar. Küratörlü içeriğin gücüyle, bu şirketler müşterileri için moda keşfi için bir onay damgası haline geldi. Bu yeni dalga moda perakende şirketleri ortak bir özelliği paylaşıyor; onlar teknoloji meraklıları ve 'yeni' internetten ve özellikle de bir pazarlama ve dağıtım kanalı olarak sosyal medyadan nasıl yararlanacaklarını anlıyorlar.

Ama önce, moda ve kıyafet satışı işi arasındaki temel farktan bahsedelim. Kıyafet satma işi ihtiyaç veya talep denklemine dayanır; internet üzerinden ev rahatlığından rahatlıkla satın alınabilecek 'güzel' ve 'uygun fiyatlı' kıyafetlere olan talep. Öte yandan moda işi, "moda olma arzusu" ile çalışır. Her iki işletmenin de farklı kitleleri var ve farklı pazarlama stilleri gerektiriyor. Algılanan değer, esasen ikisi arasındaki en önemli ayırt edici faktörlerden ikisidir.

Başarılı e-ticaret işletmeleri kurmanın anahtarı, yaşam boyu müşteri değeri yaratmaktır, böylece müşteriler yalnızca daha fazlası için geri gelmekle kalmaz, aynı zamanda deneyimlerini sosyal medyada arkadaşları ve aileleriyle paylaşır. Moda perakende sektöründe markalar, aşağıdakiler gibi şeylere ömür boyu müşteri değeri oluşturmak için temel oluşturur:

Algılanan değer
Kişiselleştirilmiş Alışveriş Deneyimi
Dürüst, Açıklık ve Gerçeklik
Moda Tedarik Yönetimi
Müşterilerini dahil etmek - Kitle kaynak kullanımı

Yorumunuzu bırakın
Yorumlar
14.06.2016 18:05
Great blog post!
top