Arama
Filtreler
Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Bir Moda Blogunun Başlangıcı

Blog Arşivi
Bir Moda Blogunun Başlangıcı

Bir moda blogu başlatmak iş, sabır ve özveri gerektirir. Her moda blogcusu, başarılı bir siteye giden yolda benzersiz bir stil ve ses bulmalı, araştırma yapmalı, bilgi toplamalı ve en iyi içeriği oluşturmanın yollarını bulmalıdır. Aşağıdaki ipuçları size bir moda blogunu sıfırdan nasıl başlatacağınızı gösterecektir.
Moda Nişanı Belirle

İlk kelimeyi yazmadan veya ilk fotoğrafı çekmeden önce, diğer tüm moda blog yazarlarından ne kadar farklı olduğunuzu belirleyin. Nişin nedir?

O zaman gerçek yapın.
Moda blogunuz sizi öne çıkarmalı. İnsanlara kim olduğunuzu ve düşüncelerinizin neden önemli olduğunu bildirin.
Bir hikaye anlatmak. Ne giydiğiniz, nasıl alışveriş yapılacağı veya aksesuarların nasıl giyileceği ile ilgili günlük bir günlük mü? Devam eden bir hikaye geliştirin.
Risk alın ve farklı olmaktan korkmayın. Blogunuz gerçekten önem verdiğiniz şeylerle ilgiliyse, o zaman diğerleri sizinle ilgilenecektir.

Janelle Paige'in ikonik marka parçaları ve giyilebilir moda karışımını vurgulayan blogu, ne giydiğini gösteren fotoğrafları ve videoları bir araya getiriyor. Fotoğrafçılık güzel, moda neredeyse her kadının giyeceği bir şeye benziyor ve ipuçlarını takip etmek kolay.

Bir İsim Oluşturun

Eğlenceli, akılda kalıcı ve modayla ilgili bir blog adı geliştirin. Ardından eşleşecek bir alan adı satın alın.

Zaten var olan - çalmak istemediğiniz - isimler hakkında bir fikir edinmek ve fazla kullanılan isimleri bulmak için diğer moda bloglarını araştırın. Düşündüğünüz niş hakkında düşünün ve kategori yorumunuzu somutlaştıran kısa bir cümle geliştirin.

İyi bir isim, kullanıcılara moda anlayışınız, kişiliğiniz ve blog yazma tarzınız konusunda ipucu verecektir. Birine karar vermeden önce birkaç isim bulabilirsin. Biraz araştırma yapın ve arkadaşlarınızdan tavsiye isteyin, "Beni ve modayı düşündüğünüzde, aklınıza hangi kelimeler geliyor?"

Chestnut'ta Brunch eğlenceli, benzersizdir ve eşleşen bir alan adıyla birlikte gelir. Daha kısa blog başlığı "Brunch" basit, hatırlaması kolay ve blog yazarı Ashley Kane'in yazdığı şeyi, hem sizin hem de eviniz için bir stil ve moda karışımı.

Bir Stil Geliştirin

Her başarılı moda blogu benzersiz bir stile sahip olmalıdır. İyi bir blog yazma stili sizin moda anlayışınızla eşleşir. Geleneksel ve klasik misin yoksa korkak ve modern misin?

İçeriğinizin stilini bu yönergelere göre geliştirin. Ana içeriğin nasıl görüneceğini düşünün. Blogunuz çoğunlukla metin, resim veya video mu? Moda hikayenizi nasıl anlatacaksınız? Kullanacağınız dili ve blogunuzla kimin etkileşime girme olasılığının en yüksek olduğunu düşünün.

Wolftress, markanın sunduğu trendleri ve modaları vurgulayan bir blogda görseller ve tasarımla kendine özgü bir çekicilik geliştirdi. Her görsel çarpıcı bir şekilde farklı olsa da, hepsinin benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir blogu ziyaret ettikleri gerçeğine dair ipuçları veren bir görünümü var. Bu, blog boyunca minimalist tasarım temasının yanı sıra sanatsal ve editoryal fotoğrafçılıkla gerçekleştirilir.

Harika İçerik Yayınlayın

Basit görünebilir, ancak bir moda blog yazarı olarak yapacağınız en önemli şey harika içerikler yayınlamaktır. Harika içerik kişilikle başlar.

Bir döngüde yayınlayarak kullanıcıların ilgisini canlı tutun. Günlük, haftalık veya başka bir programa göre mi yayınlayacaksınız? Önceden planlayın ve ona bağlı kalın.

İlk gönderiyi yayınlamadan önce, birer birer yayınlamak için blog girişlerinden oluşan bir yığın oluşturun. İçerik geliştirmek zor olabilir, bu nedenle kullanıma hazır bir moda postaları cephaneliğine sahip olun (bu, ilk kez aşırı genişlediğinizde veya sadece bir gün izin almanız gerektiğinde işe yarayacaktır).

Her moda blogu şunları içermelidir:

Çok sayıda fotoğraf veya video
Ortak fikirlere benzersiz bir dönüş
Trendler ve popüler moda hakkında zamanında içerik
Her zaman yayınlayabileceğiniz veya yeni bir şey olmadığında gidebileceğiniz her zaman yeşil içerik
Ipuçları ve Püf noktaları. Kullanıcılara nasıl daha şık olunacağını (veya sahte paslardan kaçınmayı) öğretin

Saddle and Suede, moda, ev ve yaşam hakkında yazılar yazan karı koca bir ekiple iki açıdan hikâye anlatıyor. İçerik kalitesini gerçekten yükselten ve bloga daha fazla okuyucu çekmeye yardımcı olan benzersiz bir dönüş.

Sosyal Medyadan Yararlanın

Moda bloglama planınız sosyal medya tanıtımını içermelidir. Paylaşım araçlarını entegre etmekten blogunuz hakkında gönderi paylaşmaya ve başkalarını paylaşmaya teşvik etmeye kadar her içerik parçası sosyal olarak bir hayat bulmalıdır.

Moda blogcuları daha büyük bir sohbetin parçası olmak için sosyal medyaya yöneliyor. Instagram, moda blog yazarları için harika bir platformdur çünkü fotoğraflar için tasarlanmıştır. En iyi sonuçlar için geleneksel bloglama ve sosyal medyanın bir karışımını kullanmanız gerekir.

Howl, her gönderi ve görselle birlikte sosyal medya paylaşım ve yorum düğmelerini içerir. ("Sabitle" simgelerine dikkat edin). Ayrıca fotoğraflar, okuyucuların paylaşmak isteyeceği kadar farklıdır.

Carrie Kuzenler
Carrie bir tasarımcı, yazar ve içerik pazarlamacısıdır. EMCVT'de üniversite medyasında tam zamanlı çalışıyor ve 10 yıldan fazla medya ve pazarlama deneyimine sahip.

Yorumunuzu bırakın
Yorumlar
22.06.2016 16:09
very convenience article
top